ADVENTNÍ POŽEHNANÝ ČAS

klepe na dveře a nese s sebou radostné tvořivé očekávání Vánoc.

Provázet vás může moje Adventní putování v tištěné formě, ve variantě ke stažení a vytisknutí pro domácí použití, či ve VIP formě prostřednicvím členských sekcí, kde se DEN za DNEM bude odhalovat nový příběh v textu i audiu a uvidíte videonávod na tvořivé uchopení daného tématu.

Audiovizuální podpora není v profi kvalitě, ale je dělána s láskou. V audiích Vás bude provázet můj hlas a metalofon s úvodní znělkou.

Ve videích jsem se snažila vybrat takové činnosti, které dokáže zvládnout každý, s materiály, které jsou běžně dostupné. Často v nich se mnou vyrábí i nejmladší syn, takže mohou ukázat i oblasti a nesnáze, které se mohou vyskytnout při dětském uchopení. Lze vyrábět rovnou s námi, nebo si dle potřeby záznam zastavovat, či naopak zrychlovat.

Sem tam se objeví i náročnější činnosti a požadavky na speciální pomůcky, vše je však uvedeno v seznamu pomůcek v členské sekci, abyste se mohli zavčasu připravit.

A na co se můžete ve videích, pokud se rozhodnete inspirovat VIP členskou sekcí, těšit? Co si můžete vyrobit?

1.12. výroba papírové hvězdy

2.12. malování na kamínky fixami

3.12. stříhání papírových vloček

4.12. skládání papírové vlaštovky

4.12. pokus s papírovou spirálou

5.12. výroba prostorového Mikuláše

6.12. andělé z papírových harmonik

7.12. rytmické hraní

8.12. anděl z březového kmene

9.12. větvička barborky

10.12. stromové kvarteto

11.12. kytka z ruliček toaletního papíru

12.12. jablíčkové křížaly

13.12. pečení medovníku

14.12. domácí oříšková Nutella

15.12. silové hry a činnosti v lehkosti

16.12. kelímkový telefon

17.12. pletení na prstech

18.12. skládanka papírového psa

19.12. ubrousková dekorace na stůl

20.12. pečení vánočky

21.12. papírová tříkrálová koruna

22.12. skládanka „nebe, peklo, ráj“

23.12. papírový prsten

24.12. skořápkové plovoucí svíčky

Zda se necháte inspirovat, nechám jen na Vás. Někdy stačí jen lehce naťuknout a vše pak plyne samo… jako štědrovečerní skořápkové svíčky na vodní hladině.

Jaké si to uděláme, takové to budeme mít.

Učíme se společně.

Každý den.

Po celý život.

Mgr. Jana Tlapová
Jsem neobyčejně obyčejná žena. Vyjímečný originál. Jako každý z Vás. ;-) Rozhodla jsem se stát tvůrcem svého života v respektu s plánem vesmírné režie. UČÍME SE SPOLEČNĚ. Každý den. Po celý život. Moji největší učitelé jsou mí nejbližší. Vytvářím svobodný zodpovědný prostor pro inspiraci a učení dětí a dospělých. Vymyslela jsem a v praxi praktikovala výukové materiály nejen pro prvopočáteční čtení a psaní:Písmenkové básničky >>- originální sada pracovních listů celé abecedy v obrázku, verši i psaní, vhodná k učení i hraní, rozmanité pohádky >> a sešity k psaní i malování: NEOBYČEJNĚ OBYČEJNÉ SEŠITY>> a NEOBYČEJNĚ OBYČEJNÉ SEŠITY- varianta Vyrob si sám>> Zajímá Vás více? Budeme se navzájem inspirovat svými osobními příběhy a zkušenostmi? Připojíte se? Můj příběh si přečtete zde>>
Komentáře