Adventní kalendář jinak… aneb půjdete se mnou krok za krokem?

Dnes začal adventní čas, světla stále ubývá a my rozsvěcováním svíček na adventním svícnu rozjasňujeme naše srdce a prozařujeme temnotu světlem vnitřním.

Nejradostněji prožívají čas děti.

Objevují se různé adventní kalendáře, možná i Vy doma máte pro své děti nějaký připraven.

Rozhodla jsem se Vám poskytnout i ten, který jsem připravila pro své školní děti.

Nakreslila jsem adventní putování- jeden kruhový obrázek znázorňující putování cestou minerální říše, živly, přes rostlinnou říši, živočišnou, až k lidské říši a zrození Ježíška.

Celý obrázek je ve formě kruhu, zakrytý kruhem papíru s 24 proužky představujícími jednotlivé prosincové dny. Každý den jeden proužek odstřihnete, a odhalíte tak další díleček v putování za Ježíškem.

Na obrázku i na kalendáři je první díleček zvýrazněný černou barvou, na kterou ukazují kancelářské sponky. Oba dva díly vložíte na sebe, připevníte kancelářskými sponkami a pak každý den budete ustříhávat jeden díleček bílého papíru dle obrázků výše. Podklady k vytištění jsou sestaveny ze dvou dílů, aby se dal obrázek nechat vytisknout na klasické tiskárně ve formátu A4. Po slepení vznikne formát větší A3.

Obrázky ke stažení a vytisknutí Vám poskytnu zde.

K odhalenému obrázku Vám mohu, pokud budete mít zájem, postupně posílat jednotlivé úkoly, aktivity, činnosti. Pokud máte zájem o zasílání úkolů k jednotlivým dnům, pište na ucimesespolecne@janatlapova.cz, nebo vaše e-mailové adresy do komentářů níže.

Již jsem dlouho nedělala na webu a než zase dokážu propojit web s e-mailovými zprávami, tak mi to chvíli potrvá. 🙂 A první prosincový den už klepe na dveře.

Každý den, každý ustřižený proužek papíru, každý díleček odhaleného obrázku se vztahuje k jedné oblasti. První týden se budeme věnovat minerální říši, živlům, druhý týden rostlinám, pak zvířatům a nakonec lidem.

Bude to dlouhá cesta, ale věřím, že krásná. Něco si vyrobíme, trochu se zamyslíme. Občas nás doprovodí hlas mé dcery, i já se k ní také někdy připojím… Celý kalendář budu tvořit za pochodu, bude vznikat ve škole ve spolupráci s dětmi.

Přeji Vám krásný adventní čas, pokud budeme putovat společně, tak se na Vás těším.

Srdečně Jana Tlapová

Mgr. Jana Tlapová
Jsem neobyčejně obyčejná žena. Vyjímečný originál. Jako každý z Vás. ;-) Rozhodla jsem se stát tvůrcem svého života v respektu s plánem vesmírné režie. UČÍME SE SPOLEČNĚ. Každý den. Po celý život. Moji největší učitelé jsou mí nejbližší. Vytvářím svobodný zodpovědný prostor pro inspiraci a učení dětí a dospělých. Vymyslela jsem a v praxi praktikovala výukové materiály nejen pro prvopočáteční čtení a psaní:Písmenkové básničky >>- originální sada pracovních listů celé abecedy v obrázku, verši i psaní, vhodná k učení i hraní, rozmanité pohádky >> a sešity k psaní i malování: NEOBYČEJNĚ OBYČEJNÉ SEŠITY>> a NEOBYČEJNĚ OBYČEJNÉ SEŠITY- varianta Vyrob si sám>> Zajímá Vás více? Budeme se navzájem inspirovat svými osobními příběhy a zkušenostmi? Připojíte se? Můj příběh si přečtete zde>>
Komentáře